Loader
Fb belka
tel: 510 810 178, 507 322 978 | Korczew 23A 97-400 Bełchatów

Historia

Wiecznie zapalona do pracy z końmi, dziećmi, ludźmi, zdobywaniem wiedzy i doświadczeń. Na Słowacji prowadziła ośrodek, była znana w dziedzinie hipoterapii i psychologii. Reprezentowała Słowację na arenie międzynarodowej. Chciała się dalej rozwijać i spróbować, jak smakuje praca hipoterapeuty w Anglii. Spotkała tam niesamowitego faceta - z jedynym "minusem", tzn. był Polakiem. Pobrali się. On cały czas widząc efekty pracy żony wspierał wszystkie jej szalone pomysły.

Wtedy powstało nasze Stowarzyszenie. W całym powiecie brak było takiego ośrodka, organizacji z odpowiednio wykształconą kadrą. Zapotrzebowanie na tego typu zajęcia było bardzo duże. Na małym kawałku, z niedużym konikiem, zaczęliśmy zajęcia. Było ciężko, ale daliśmy radę. Ośrodek na Słowacji posiadał nazwę: "Strapaty Ranc" - rozczochrane ranczo, czyli takie wesołe, optymistyczne, pełne nadziei. Tak jak nasze logo. Tak jak i my. Dlatego polskie: "Strapate Ranczo". Nasze Stowarzyszenie takie jest. Nasi wolontariusze, nasze zwierzątka. Od roku 2008 walczymy o nasze cele. W roku 2009 zaczęliśmy współpracować ze Stowarzyszeniem "Podaj Rękę" i poznaliśmy fantastycznych ludzi, wolontariuszy i nasze działania zaczęły nabierać dynamiki. Ośrodek stał się oficjalnym Ośrodkiem praktyk dla hipoterapeutów ze Słowacji, ponieważ nasza Pani hipoterapeutka jest długoletnim wykładowcą na szkoleniach hipoterapeutycznych na Słowacji. Jest cenionym fachowcem szkolącym hipoterapeutów i specjalistą w psychopedagogice w hipoterapii.

Za pośrednictwem naszych nieustannych , pożytecznych działań, projektów, imprez, wydarzeń, mamy za sobą mnóstwo przygód; spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi oraz osiągnęliśmy efekty, jakie można osiągnąć tylko w przypadku ogromnego zapału, werwy, samozaparcia, prawdziwej współpracy i współdziałania.

W krótkim czasie naszej działalności, zaczęliśmy reprezentować polską hipoterapię na polu międzynarodowym. Na szczeblu lokalnym wieści o jakości naszej pracy rozchodziły się szybko a liczba zainteresowanych powiekszała się. Zdobyliśmy uznanie środowiska.

W roku 2011 przeprowadziliśmy się do Korczewa - w pięknym, spokojnym miejscu otoczonym lasem prowadzimy naszą działalność. Liczba naszych zwierząt powiększyła się, bowiem zainteresowanie o udział w zajęciach nadal rośnie. Cieszymy się pozytywną opinią z efektów naszej pracy.
Jeszcze sporo pracy przed nami, by wyposażyć nowe miejsce, jak mamy w planie. Ale krok za kroczkiem pracujemy nad wykonaniem zadań, które pomagają potrzebującym, czy też prowadzą do uznania hipoterapii jako metody terapeutycznej, nie mniej czuwamy nad kształceniem specjalistów.

W roku 2012 uzyskaliśmy status OPP - Organizacja Pożytku Publicznego. Nie ma się co dziwić, bowiem za nami mnóstwo dobrze wykonanej pracy.

Wierzymy, że jeszcze dużo dobrego i pożytecznego możemy dać światu :-)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych