Loader
Fb belka
tel: 510 810 178, 507 322 978 | Korczew 23A 97-400 Bełchatów

PROJEKTY

Kampania "Cegiełka zamiast petardy"

W ramach kampanii "Cegiełka zamiast petardy" w tym roku wspieramy Julkę. Pomyśl tylko, że rezygnując z petard i fajerwerków możesz komuś uratować życie. Wpłacajcie bezpośrednio na konto Fundacji "Krwinka" PKO BP: 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262 z opisem przelewu: "darowizna dla Klińskiej Julii". Jeśli wpłacicie na nasze konto, my przekażemy kwotę bezpośrednio na wspomniane konto  . Wspieraj potrzebujących, nie przemysł, przez który cierpi mnóstwo dzieci - wystrzały powodują okrutne problemy dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, dzieci mających trudności z integracją sensoryczną, z nadwrażliwością słuchową, dzieci chorujących na schorzenia psychiczne, lęki, depresje, psychozy, cierpiące na stres pourazowy. I nie tylko. Pomóż, nie niszcz, nie zadawaj ciosów. Dołącz do grona świadomych. Nie kupuj, zrezygnuj, wesprzyj, bądź wyrozumiały! Pomóż, zamiast zadawać cierpienie, które nieraz prowadzi do powstania traumy. Tak, fajerwerki są piękne, ale czy są dobrem? Czy cierpiący są w stanie pomóc sobie sami? Nigdy nie wiesz, co dzieje się za ścianą. Zapoznaj się z naszą "Analizą wpływu petard i fajerwerków na człowieka i środowisko" i może Cię zaskoczyć, czy to "zabawa" czy okrucieństwo. Bądź z tymi, którzy nie mogą pomóc sobie sami. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.
Kampania objęta patronatem Wójta Gminy Bełchatów Konrada Koca. Wspiera nas także Instytut Spraw Obywatelskich  
https://www.facebook.com/photo/?fbid=649718807311886&set=a.542951424655292

cegielka_dla_julii_strona_3.jpgstrapate_ranczo_01_ulotki_a4_do_a5x100_s1.jpgstrapate_ranczo_01_ulotki_a4_do_a5x100_s2.jpg


Zajęcia rozwojowe z elementami hipoterapii, dogoterapii, felinoterapii dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży

13 czerwca 2022 roku zostanie w naszej pamięci jako bardzo udany dzień. Projekt "Zajęcia rozwojowe z elementami hipoterapii, dogoterapii, felinoterapii dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży" zrealizowaliśmy dla podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie dzięki Fundacji PGE. Sami zobaczcie, jak się "bawiliśmy":

01_hipoterapia_2022.jpg02_hipoterapia_2022.jpg03_hipoterapia_2022.jpg04_hipoterapia_2022.jpg05_hipoterapia_2022.jpg

 

 
Projekt "Psychoterapia z udziałem koni to nie rekreacja!"

Dzięki NIW-CSRO, w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2020, realizujemy rewolucyjny projekt "Psychoterapia z udziałem koni to nie rekreacja!".
Zapraszamy do zapoznania się z medialnymi relacjami z kampanii:
1. spot dla TVP3
2. spot dla TVP1
3. spot I dla YouTube
4. spot II dla YouTube


Projekt "Po pierwsze wspólnie!"

Dzięki Fundacji PZU realizujemy projekt "Po pierwsze wspólnie!", który zapewnia kompleksową pomoc pedagogom oraz rodzicom dzieci z problemami w zachowaniu. Projekt umożliwił stworzenie i rozpowszechnianie broszury "Problemy z zachowaniem dziecka. Pierwsza pomoc dla kochających i odpowiedzialnych rodziców." Zapraszamy do poczytania i upowszechniania lektury.


Koszmar chorych z autyzmem

Zachęcamy do posłuchania krótkiego wywiaduKampania "Cegiełka zamiast petardy"

"Zamiast petardy możesz kupić cegiełkę w postaci: posiłku dla biednego, leku dla chorego dziecka lub karmę dla zwierzaka."
Mentalność każdego z nas, to odbicie naszego człowieczeństwa wobec świata. Poprzez naszą kampanię "Cegiełka zamiast petardy" pragniemy oddać głos tym, którzy nie mogą sami się wypowiedzieć i walczyć o swoje prawa. Chcemy zwrócić uwagę na osoby starsze, schorowane, dzieci niepełnosprawne z autyzmem, osoby chorujące na lęki, stres pourazowy, choroby psychiczne. Cierpią nie tylko zwierzęta, ale również ludzie i środowisko.
Misją kampanii jest empatia oraz walka o zdrowie i czyste środowisko. Chcemy przekazać światu, że można się zatrzymać i pomyśleć zanim zakupi się petardę, czy fajerwerki. Można ofiarować te środki na coś pożytecznego, dać na jakikolwiek szlachetny cel. Już sama rezygnacja ze strzelania to wyraz empatii i człowieczeństwa.
I Ty możesz iść o krok dalej: Wesprzyj np. chore dzieci, kup jedzenie dla głodnego itp.
Gdyby tak te środki przekazać na szlachetne cele, nie było by jedynego człowieka umierającego z głodu, czy z braku środków na leczenie, itd.. I nie byłoby takiego zagrożenia i obciążenia środowiska, które bezlitośnie prowadzi do katastrofy klimatycznej.

Bardziej zainteresowanych zapraszamy do zaskakującej lektury analizy wpływu petard na człowieka i środowisko.
Zachęcamy również do obejrzenia filmu.

 

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych